Milí voliči, milí příznivci Pirátů, milí přátelé, především (ale nejenom!) z Prahy 10!
Od voleb uběhl téměř měsíc a půl. První poslanecký report je proto o něco delší. Ovšem svěží!

  • V říjnu, v den voleb, vznikl obsáhlý rozhovor – “Nemáme se bát do politiky jít”. Aniž by kdokoli tušil, jak to dopadne.
  • 21. 10. jsme s řadou z vás slavili – video zachycuje rozvernou atmosféru.
  • Následovala spousta zařizování, přičemž  s Melicharem jezdíme do práce tramvají, ale to už víte z videa na Seznamu. Média také objevila ještě jedno téma: do Sněmovny se dostali sourozenci!
  • Už 11.11. proběhl teambuilding našeho poslaneckého klubu. V týdnu od 13. do 17.11. jsme absolvovali řadu školení – ústavní právníci z Parlamentního institutu nás zasvěcovali do tajů legislativních procesů a sněmovních procedur.  Fotky z tmelení týmu.
  • 20.11.: poslanecký slib a první zasedání PS ČR. Předsedou PS jsme v průběhu dalších bouřlivých dní zvolili Radka Vondráčka. Mé stanovisko k jeho volbě najdete na mém profilu na Facebooku. Jsme věcní a nechceme nikoho zbytečně zahánět do kouta.

  • Potom následovala série zasedání sněmovny, poslaneckých klubů a jednotlivých výborů, v mém případě Výboru pro sociální politiku a Výboru pro zdravotnictví. Zatím máme za sebou ustavující schůze, jednání nyní pokračují každý týden. Plujeme s otevřenými kalendáři!
  • Krom oficiálních jednání mě zatím čekalo kolem dvaceti dalších „poslaneckých“ schůzek, část už zaměřených na odbornou sociální a zdravotnickou problematiku, část strategicko-organizačních. S těmi jsme koneckonců začali ihned po volbách. Bylo třeba průběžně řešit pirátskou strategii, připravit podklady k jednotlivým jednáním, vyhotovit a ověřovat zápisy z proběhlých zasedání, zařídit kancelář ve sněmovně, najít a pronajmout kancelář na desítce (najdete mne na Francouzské 108, pravidelné otvírací hodiny budou od ledna!), stanovit si priority práce ve sněmovně, najít dočasné asistenty, začít hledat stálé asistenty, chůvu, a k tomu milion banalit typu přenastavení e-mailu, rozvržení každodenní agendy, způsob ukládání dokumentů apod. Vše relevantní, co v rámci svého veřejného působení dělám, eviduju v systému Redmine.
  • Spousta práce je třeba udělat i na úrovni strany – na konci října proběhlo zasedání republikového výboru České pirátské strany. Už nejsme underground: voliči nás poslali do první ligy. A my musíme leccos ve fungování strany “upgradovat”. Ale neztratit otevřenost a autentičnost, která z nás dělá Piráty!
  • V rámci desítkových aktivit se konaly dvě schůze zdejší pirátské buňky. Vedeme jednání o další spolupráci s Vlastou. Proběhlo několik pracovních setkání s naší senátorkou Renatou Chmelovou. Vánoční večírek se koná 13. 12. od šesti večer ve Francouzské 108.

PS: Na osobní dojmy se ptal i Blesk – a publikovalo je AHA: Co zarazilo mé nováčkovské oči? „Překvapil mě bufet s plastovým nádobím – značný kontrast k těm křišťálovým lustrům a zlatu všude okolo. Celkově je znát, jak těžké je přizpůsobovat staré budovy – třeba všudypřítomné schody ztěžují pohyb těm, kteří hůř chodí.“
PPS: Chystáme Pirátský zpravodaj z Parlamentu a o Praze 10: chcete dostávat takovéto zprávy cca 1x měsíčně? Hlaste se k odběru přes formulář, nebo na mail richterovao@psp.cz. Těším se na počtenou!
Pokud by Vás zajímaly další podrobnosti, připomínám otevřený kalendář:
https://www.pirati.cz/lide/olga-richterova/
Podrobnější pravidelné info o Pirátech naleznete na fóru, v sekci Poslanci:
https://forum.pirati.cz/poslanci-f884/ – hlavně ale doporučuju registraci k odběru newsletteru na www.pirati.cz.
Zápisy lobbistických kontaktů naleznete zde:
https://forum.pirati.cz/vstupy-a-vystupy-f570/evidence-lobbistickych-kontaktu-t13315-790.html#p521656